V Niedziela Zwykła
7.02.2021 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
W przyszłą niedzielę - tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca – kolekta - jako specjalna - przeznaczona będzie na opłacenie energii elektrycznej w związku z ogrzewaniem kościoła.

Dzisiaj przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskim Rodzinom z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

We wtorek, o godz. 17.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.
O godz. 18.15 – w kościele - spotkanie katechetyczne Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. wraz z Rodzicami.

W czwartek, 11 lutego - przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego.
Podczas Mszy św. o godz. 17.30 i po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem - modlić się będziemy za naszych Chorych, Starszych i Cierpiących.
Modlitwę zakończymy błogosławieństwem lourdzkim.

W związku z Dniem Chorego – pragnę przypomnieć i zachęcić do skorzystania z możliwości odprawienia Mszy św. w domu Osób chorych, oraz zapraszania w każdą niedzielę Nadzwyczajnych Szafarzy z Komunią św. do naszych Starszych i Chorych Parafian.
W przyszłą niedzielę od godz. 12.00 do 16.00 - rozpoczniemy trzydniowe - /niedziela, poniedziałek, wtorek/ - Czterdziestogodzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Środą Popielcową, przed okresem Wielkiego Postu.

W przyszłą niedzielę , 14 lutego - przypada Święto świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy.
W tym dniu, obchodzić też będziemy, wspomnienie św. Walentego, biskupa.
Szczegółowy plan Uroczystości Odpustowych w Bieruniu – bardzo okrojony, ze względu na obostrzenia sanitarne - wywieszony jest w gablotce !
Mszę św. ku czci św. Walentego, w intencji naszych Parafian, wszystkich narzeczonych i zaręczonych, za rodziny i małżeństwa, a także osoby chore i cierpiące - odprawię w naszym kościele, w niedzielę , 14 lutego br., o godz. 11.00.
Okazja do Spowiedzi św. – jest codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele  -  przed pierwszą Mszą św.

Dziękuję mieszkańcom ul. Nadrzecznej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję - w poniedziałek, o godz. 18.15 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Targiela.
Dziękuję wszystkim Panom, którzy w środę, 3 lutego br., włączyli się w prace związane z rozebraniem stajenki i demontażem wystroju bożonarodzeniowego w kościele i w jego obejściu.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”.
Dziękuję Wszystkim Parafianom za ofiary złożone za miejsca w ławkach.
Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach 2021 roku.
Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.

MARZEC  2021 r.:
13. sobota,   godz. 8.00