IV Niedziela Zwykła
31.01.2021 r.

Dzisiaj - o godz. 8.00 - Msza św. w intencji Ks. Proboszcza, z okazji rocznicy święceń kapłańskich - w ofierze od Parafian.
Serdeczne „Bóg zapłać!”
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
W przyszłą niedzielę - kolekta na archidiecezję.

Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.
We wtorek, 2 lutego – obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego - Święto Matki Boskiej Gromnicznej.

Msze św. w naszym kościele - o godz. 8.00 i 17.30. Zapraszam Wszystkich do udziału !
Dzień ten kończy okres Świąt związanych z Bożym Narodzeniem.
Modlić się będziemy w intencji wszystkich zakonników i zakonnic w Dniu Życia Konsekrowanego.
Kolekta tego dnia, przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.
Podczas Mszy świętych - poświęcenie gromnic.
Specjalne świece do liturgii tego święta, można nabyć w zakrystii i przed kościołem, w cenie 7 zł.

Podczas Mszy św. o godz. 17.30 - poświęcenie świec i książeczek - Dzieciom, które w maju br. przystąpią do Pierwszej Komunii św.

O godz. 17.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio, adoracja relikwii i modlitwa do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
W środę, 3 lutego - obchodzić będziemy wspomnienie św. Błażeja, biskupa.

Na zakończenie Mszy św. - błogosławieństwo św. Błażeja z modlitwą o zdrowie.
Błogosławieństwa tego udzielę też w poniedziałek – 2 lutego – po Mszy św. o godz. 17.30.
W tym tygodniu przypadają : I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lutego.

W I czwartek, 4 lutego:
- od godz. 16.45 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do miesięcznej Spowiedzi św. Dzieci i Młodzieży,
- o godz. 17.30 - Msza św. w intencji Rodzin i Młodzieży naszej Parafii.

Zapraszam całą Młodzież pracującą, studiującą, uczącą się i przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

W I piątek, 5 lutego – obchodzić będziemy wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy:
- o godz. 8.00 - Msza św. w intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa
- o godz. 8.30 - Nabożeństwo do Serca Jezusoweg
- od godz. 16.45 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.
- o godz. 17.30 - Msza św. szkolna.

Na zakończenie Mszy św. poświęcenie wody, soli i chleba św. Agaty.

W I piątek, po Mszy św. porannej - odwiedziny Chorych i Starszych Parafian z Sakramentami świętymi. Proszę o zgłoszenie tych osób w zakrystii.

W I sobotę, 6 lutego - wspomnienie św. Pawła Miki, męczennika:
- od godz. 7.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, okazja do Spowiedzi św.
- o godz. 8.00 - Msza św. w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej oraz Członków Róż Różańcowych naszej Parafii.

W przyszłą niedzielę – w pierwszą niedzielę miesiąca – przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskiej Rodzinie z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.

Okazja do Spowiedzi św. – jest codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele i święta – przed pierwszą Mszą św.

Dziękuję Panom za załadowanie i wywiezienie śmieci ze cmentarza, w minionym tygodniu.
Dziękuję mieszkańcom ul. ul. Łęgowej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję - w środę, o godz. 17.00 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej.

Zapraszam Parafian do udziału w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji.
Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach 2021 roku.

Proszę o przedłużeni rezerwacji grobów, których termin rezerwacji już upłynął.
Dziś można złożyć ofiary za miejsca w ławkach.

LUTY   2021 r.:
 3. środa,   godz. 8.00