III Niedziela Zwykła
24.01.2021 r.

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Słowa Bożego.
Kolekta dzisiejsza i przyszłej niedzieli przeznaczone są na potrzeby naszej parafii, naszego kościoła.

Dzisiaj przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskim Rodzinom z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

Jutro, w poniedziałek – 25 stycznia - w święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła - kończymy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek, 26 stycznia - wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów
- w środę, 27 stycznia - wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
- w czwartek, 28 stycznia - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana.

We wtorek - obchodzić będziemy XXI Dzień Islamu.
O godz. 17.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

Na środę, o godz. 9.00 - proszę Panów o pomoc w załadowaniu i wywiezieniu śmieci ze cmentarza.

W piątek - o godz. 17.30 - Msza św. szkolna. Zapraszam Dzieci i Młodzież.
Przed Mszą św. o godz. 17.00 - w salce - spotkanie wszystkich Ministrantów i Lektorów.
Po Mszy św. - w kościele - spotkanie Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

W przyszłą niedzielę, o godz. 8.00 – Msza św. w intencji Ks. Proboszcza, z okazji rocznicy święceń kapłańskich - w ofierze od Parafian. Serdeczne „Bóg zapłać!”

W przyszły wtorek, 2 lutego – obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego – Święto Matki Boskiej Gromnicznej.
Msze św. w tym dniu, w naszym kościele - o godz. 8.00 i 17.30.

W zakrystii i przed kościołem możemy nabyć świece gromniczne w cenie 7 zł.
Okazja do Spowiedzi św. – jest codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., w niedziele i święta – przed pierwszą Mszą św.
Dziękuję mieszkańcom ul. Ziołowej i Małej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję - w poniedziałek, o godz. 18.15 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Łęgowej.
Dziękuję Panom za odśnieżanie placu kościelnego i obejścia przy probostwie, a także drogi cmentarnej i parkingu przy cmentarzu – „Bóg zapłać !”

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”.

W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiary za miejsca w ławkach.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach 2021 roku.

STYCZEŃ   2021 r.:
27. środa,   godz. 8.00