UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
22.11.2020 r.

Dziś – w ostatnią niedzielę roku liturgicznego – obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

O godz. 15.30 - Nieszpory niedzielne, podczas których poświęcimy opłatki wigilijne i świece „Caritas” na stół wigilijny.
O godz. 16.00 - popołudniowa Msza św.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na archidiecezję, W przyszłą niedzielę - kolekta na nasz kościół, na nasze potrzeby parafialne.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie złożone ofiary.
Okazja do Spowiedzi św. w ciągu tygodnia - 15 minut przed każdą Mszą św., w niedzielę – przed pierwszą Mszą św.

We wtorek - wspomnienie św. Męczenników wietnamskich.
O godz. 17.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

W piątek - o godz. 17.30 - Msza św. szkolna.
Zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej odpust zupełny za zmarłych, ze względu na pandemię, możemy zyskać w tym roku przez cały miesiąc listopad, spełniając zwykłe warunki odpustu - trwając w łasce uświęcającej, przyjmując Komunię  świętą, modląc się za Kościół i w intencjach Ojca świętego,  odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwy za zmarłych.

W przyszłą niedzielę – w I Niedzielę Adwentu, rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny, który upływać będzie pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

I Niedzielę Adwentu będziemy obchodzić jako Niedzielę Trzeźwości.

Msza św. Roratnia rozpoczynać się będzie o godz. 17.30 !

Dziękuję mieszkańcom ul. Ziołowej i Małej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję - w poniedziałek, o godz. 18.30 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Łęgowej.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć lampiony adwentowa dla dzieci, oraz kartki świąteczne.

Opłatki wigilijne i świece „Caritas” na stół wigilijny będzie można nabyć od I Niedzieli Adwentu.

Można zamawiać intencje Mszy św. na następny – 2021 rok.

Intencje terminowe proszę rezerwować już teraz!

Są jeszcze wolne intencje w miesiącu grudniu bieżącego roku.

LISTOPAD   2020 r.:

GRUDZIEŃ  2020 r.: