XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
18.10.2020 r.

Dzisiejszą Niedzielą Misyjną – rozpoczynamy Światowy Tydzień Misyjny, Tydzień modlitw w intencji Misjonarzy i działalności misyjnej Kościoła.

Dzisiaj: - o godz. 15.15 - Nabożeństwo Różańcowe w intencji Misji świętych, - o godz. 16.00 - popołudniowa Msza św.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Misji świętych.
W przyszłą niedzielę - kolekta na potrzeby naszego kościoła, naszej parafii.
W przyszłą niedzielę – przed kościołem – połączona – październikowa i listopadowa zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskim Rodzinom z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

Dzisiaj, 18 października obchodzimy Święto św. Łukasza, Patrona Służby Zdrowia – z okazji patronalnego święta - wszystkim Służbom Medycznemu dziękujemy za dar posługi, miłości i okazywanej życzliwości wobec osób chorych, cierpiących i starszych, szczególnie za zaangażowanie w walce z epidemią, za poświęcenie, z narażeniem własnego zdrowia. „Bóg zapłać!”
Życzymy jednocześnie – obfitych łask Bożych, zdrowia, sił i Bożego błogosławieństwa w codziennym posługiwaniu najbardziej potrzebującym, a także uznania i szacunku ze strony innych za okazywane dobro!

Okazja do Spowiedzi św. w tygodniu - jest zawsze 15 minut przed Nabożeństwem i Mszą św., a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

Nabożeństwa Różańcowe odprawimy w tym tygodniu:
- w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek - o godz. 17.30,
- w środę i sobotę - o godz. 8.30,
- w niedzielę - o godz. 15.15.

Zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian – Dorosłych, Młodzież i Dzieci.
Zapraszam Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, jako Ich duchowego, modlitewnego przygotowania się do przyjęcia tego Sakramentu.

We wtorek, 20 października - wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.

W czwartek, 22 października - przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

W piątek - o godz. 18.15 - Msza św. szkolna.

W przyszłą niedzielę, 25 października, w ostatnią niedzielę października – obchodzić będziemy tzw. Kiermasz – 49 Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła.

Podziękujemy Panu Bogu za dar naszego kościoła parafialnego, i modlić się będziemy za budowniczych, duszpasterzy i wszystkich Parafian, zaangażowanych w troskę o piękno duchowe i materialne Wspólnoty Parafialnej i naszej Świątyni.
Jednocześnie rozpoczniemy nasze bezpośrednie przygotowanie do Jubileuszu 75-lecia budowy pierwszego cielmickiego kościoła i 50-lecia istnienia obecnego, który przeżywać będziemy w 2021 r.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jedności za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję - w poniedziałek, o godz. 19.00 i w sobotę, o godz. 9.15 – proszę mieszkańców ul. Jedności /od strony kościoła/

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”.
Proszę o przedłużeniu rezerwacji grobów, których rezerwacja już upłynęła.
Można zamawiać intencje Mszy św. na następny – 2021 rok.
Intencje terminowe proszę rezerwować już teraz!
Są jeszcze wolne intencje w kolejnych miesiącach tego roku.

WOLNE  INTENCJE  MSZALNE:

LISTOPAD  2020 r.: