XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
20.09.2020 r.

Dzisiejszą niedzielę - obchodzimy jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
Od pierwszej niedzieli września, w naszym parafialnym kościele, porządek Mszy św. niedzielnych jest następujący : godz. 8.00, 11.00 i 16.00.
W kolejne niedziele po jednej Mszy św. odprawiać będziemy Nabożeństwa Eucharystyczne z aktualnymi intencjami.

Dzisiaj: - o godz. 12.30 - przy ul. Cielmickiej - Msza św. i poświecenie odrestaurowanego, zabytkowego, kamiennego krzyża .
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
W przyszłą niedzielę - kolekta na potrzeby naszego kościoła, naszej parafii.
Dziaiaj - przed kościołem – zbiórka ofiar w ramach „Akcji św. Krzysztof” - 1 grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr - na środki transportu dla polskich Misjonarzy.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i przekazywane na konto bankowe parafii.
Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w środę, 23.09 - wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika,
- w sobotę , 26. 09 - wspomnienie św. Kosmy i Damiana, męczenników.

We wtorek : - o godz. 17.30 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio i adoracja relikwii.

W piątek : - o godz. 18.00 - Msza św. szkolna,
- po Mszy św. spotkanie Dzieci, które w tym roku przystąpiły do Wczesnej i Pierwszej Komunii św., oraz Ich Rodziców.

Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako Niedzielę Biblijną.
W przyszłą niedzielę, 27 września, o godz. 12.30 - z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego - na Osiedlu „Ogrodnik” zostanie odprawiona Msza św., w 10 rocznicy poświęcenia tam krzyża.
W przyszłą niedzielę, o godz. 15.30 - odprawimy w kościele - Nieszpory niedzielne.

Dziękuję mieszkańcom ul. Cielmickiej i wszystkim zaangażowanym - za przygotowanie miejsca sprawowania Mszy św., przy odrestaurowanym, zabytkowym Krzyżu - w ubiegłą niedzielę, 20 września br.
Dziękuję mieszkańcom ul. Nadrzecznej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję - w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej /numery parzyste/.

Można zamawiać intencje Mszy św. na następny – 2021 rok.
Intencje terminowe proszę rezerwować już teraz!
Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu październiku i następnych miesiącach tego roku.

Proszę o przedłużenie rezerwacji grobów, których rezerwacja już upłynęła.

Serdecznie dziękuję Wszystkim Rolnikom naszej Parafii i Ich Rodzinom, Parafianom i Gościom - za udział we Mszy św. Dożynkowej w ubiegłą niedzielę.
Dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary.
Staroście tegorocznych Dożynek - Panu Andrzejowi Smolorzowi, wraz z całą Jego Rodziną, dziękuję za przygotowanie Uroczystości, ofiarowane płody rolne, piękne kwiaty, wieniec dożynkowy i przygotowanie świątecznego wystroju naszego kościoła – serdecznie „Bóg zapłać!”

WOLNE  INTENCJE  MSZALNE:
WRZESIEŃ   2020 r.: