XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
13.09.2020 r.

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy nasze Parafialne, Cielmickie Dożynki.

Mszą św. dziękczynną podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony ziemi, za tegoroczne zbiory.

Uroczysta Msza św. dziękczynna w intencji Wszystkich Rolników naszej Parafii i Ich Rodzin zostanie odprawiona o godz. 11.00.

Po Mszy św. - Procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

Starostą tegorocznych Cielmickich Dożynek jest Pan Andrzej Smolorz wraz z Rodziną.

Od ubiegłej niedzieli, w naszym parafialnym kościele, porządek Mszy św. niedzielnych jest następujący : godz. 8.00, 11.00 i 16.00.

W kolejne niedziele po jednej Mszy św. odprawiać będziemy Nabożeństwa Eucharystyczne z aktualnymi intencjami.

We wrześniu odprawimy Nieszpory niedzielne w ostatnią niedziele miesiąca – 27 września 2020 r., o godz. 15.30.

Kolekta dzisiejsza, w drugą niedzielę miesiąca - jako specjalna – przeznaczona jest na nasz kościół, szczególnie na renowację figury św. Jana Chrzciciela.

W przyszłą niedzielę - kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

W przyszłą niedzielę - przed kościołem – zbiórka ofiar w ramach „Akcji św. Krzysztof” - 1 grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr - na środki transportu dla polskich Misjonarzy.

Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.
Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

Jutro, w poniedziałek, 14 września – w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego przeżywać będziemy Dzień Fatimski:
- o godz. 18.00 - Msza św. w intencji Czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej,
- o godz. 19.00 - Różaniec fatimski
- o godz. 20.00 - Nabożeństwo Eucharystyczne, procesja ze świecami z Najświętszy Sakramentem i błogosławieństwo lourdzkie - o godz. 20.30 - Apel Jasnogórski.

Podczas Mszy św. poświęcenie naszych domowych krzyży.

Po Mszy św. – adoracja relikwii Krzyża Świętego.

Dziękuję Wszystkim Parafianom, którzy opiekują się i dbają o przydrożne Krzyże i Kaplice na terenie naszej Parafii.

Proszę o przyozdobienie Krzyży z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego.

We wtorek, 15 września – we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej - o godz. 17.30 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

W środę 16 września - wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana, męczenników.

W III piątek miesiąca, 18 września - w Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Młodzieży:
- o godz. 17.45 - Koronka do Miłosierdzia Bożego - przed Najświętszym Sakramentem,
- o godz. 18.00 - Msza św. szkolna
- o godz. 19.00 - wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem Młodzieży naszej Parafii i Ich Rodziców.

Po modlitwie - spotkanie informacyjne dla Młodzieży starszej grupy, przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania i Ich Rodziców – w związku z uroczystością Bierzmowania, która odbędzie się w naszym kościele – w środę, 7 października br. , podczas Mszy św. o godz. 17.00, którą odprawi Ks. Biskup Grzegorz Olszowski.

W przyszłą niedzielę, 20 września - przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

W przyszłą niedzielę, o godz. 12.30 – podczas Mszy św. zostanie na nowo poświęcony odrestaurowany, zniszczony krzyż przy ul. Cielmickiej.

W niedzielę, 27 września, o godz. 12.30 – z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego – na Osiedlu „Ogrodnik” zostanie odprawiona Msza św., w 10 rocznicy poświęcenia tam krzyża.

Dziękuję mieszkańcom ul. Łęgowej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję – we wtorek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej /numery nieparzyste/.

Można już zamawiać Msze św. na następny – 2021 rok.
Ofiarą Mszy św. módlmy się za Zmarłych – wypraszając Im życie wieczne;
a także za Żyjących, prosząc o Boże błogosławieństwo na każdy dzień życia – z okazji różnych rocznic, jubileuszy, urodzin, imienin, w 18 urodziny Młodzieży, a także w 1 rocznicę urodzin Dziecka.

Intencje terminowe proszę rezerwować już teraz!

Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu październiku i kolejnych miesiącach tego roku.

Proszę o przedłużenie rezerwacji grobów, których rezerwacja już upłynęła.

Zapraszam Parafian do udziału w okresie jesiennym, w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji.
Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

WOLNE  INTENCJE  MSZALNE:
WRZESIEŃ   2020 r.: