Od dzisiejszej niedzieli , tj. od 6 września 2020 r., w naszym parafialnym kościele, porządek Mszy św. niedzielnych będzie następujący : godz. 8.00, 11.00 i 16.00.

W kolejne niedziele po jednej Mszy św. odprawiać będziemy Nabożeństwa Eucharystyczne z aktualnymi intencjami.

We wrześniu odprawimy Nieszpory niedzielne w ostatnią niedziele miesiąca –
27 września 2020 r., o godz. 15.30.

Dziś rozpoczynamy w Kościele X Tydzień Wychowania.
Jest to Tydzień Modlitwy za Dzieci i Młodzież, Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców i wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie Młodego pokolenia.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na archidiecezję.

W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca - kolekta, jako specjalna, przeznaczona będzie na nasz kościół, szczególnie na renowację figury św. Jana Chrzciciela.

Dzisiaj – w pierwszą niedzielę miesiąca – przed kościołem – zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskim Rodzinom z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i przekazywane na konto bankowe parafii.
Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

We wtorek, 8 września obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - /Matki Boskiej Siewnej/ .
Na zakończenie Mszy świętej – błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
O godz. 17.30 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

W piątek, o godz. 18.00 - Msza św. szkolna.

W sobotę , 12 września - obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej - Głównej Patronki naszej Archidiecezji.

W przyszłą niedzielę, 13 września – przeżywać będziemy nasze Parafialne, Cielmickie Dożynki.
Uroczysta Msza św. dziękczynna w intencji Rolników naszej Parafii, Ich Rodzin, zostanie odprawiona o godz. 11.00.

W poniedziałek, 14 września – przeżywać będziemy w naszym kościele Dzień Fatimski.

W niedzielę, 20 września, o godz. 12.30 – podczas Mszy św. zostanie na nowo poświęcony odrestaurowany, zniszczony krzyż przy ul. Cielmickiej.

W niedzielę, 27 września, o godz. 12.30 – z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego – na Osiedlu „Ogrodnik” zostanie odprawiona Msza św., w 10 rocznicy poświęcenia tam krzyża.

Dziękuję Panom za pomoc w załadowaniu i wywiezieniu śmieci ze cmentarza w minioną środę.

Dziękuję mieszkańcom ul. Ziołowej i Małej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję – w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Łęgowej.

Proszę o przedłużenie rezerwacji grobów, których rezerwacja już upłynęła.

Zapraszam Parafian do udziału w okresie jesiennym, w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji.

Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach tego roku.

WOLNE   INTENCJE   MSZALNE :
WRZESIEŃ   2020 r. :

PAŹDZIERNIK   2020 r. :