XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
30.08.2020 r.

Dzisiaj - Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
Taki porządek Mszy św. niedzielnych obowiązuje w naszym parafialnym kościele tylko jeszcze dzisiaj!
Nie ma też dziś Mszy św. o godz. 16.00 i Nieszporów o godz. 15.30.
Od przyszłej niedzieli, od pierwszej niedzieli września – tj. od 6 września 2020 r. porządek Mszy św. niedzielnych będzie następujący : godz. 8.00, 11.00 i 16.00.

W kolejne niedziele po jednej Mszy św. odprawiać będziemy Nabożeństwa Eucharystyczne z aktualnymi intencjami.
We wrześniu odprawimy Nieszpory niedzielne w ostatnią niedziele miesiąca –

27 września 2020 r., o godz. 15.30.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasze potrzeby parafialne, na nasz kościół.

W przyszłą niedzielę - kolekta przeznaczona będzie na archidiecezję.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i przekazywane na konto bankowe parafii.
Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

Jutro, w poniedziałek, 31 sierpnia:
- od godz. 17.00 - Spowiedź św. dla Dzieci i Młodzieży - przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego

We wtorek, 1 września:
- o godz. 8.00 - Msza św. - w intencji Dzieci i Młodzieży naszej szkoły, Nauczycieli, Katechetów, Wychowawców i Rodziców, oraz Pracowników szkoły - z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, Po Mszy św. - błogosławieństwo Pierwszoklasistów i Ich tornistrów, książek i przyborów szkolnych.
- o godz. 17.30 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio i adoracja relikwii.

W środę, 31 sierpnia - na godz. 9.00 – proszę Panów o pomoc w załadowaniu i wywiezieniu śmieci ze cmentarza.
W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca września.
Zachęcam Parafian do pobożnej praktyki uczestnictwa w te dni Eucharystyczne we Mszy św., w Nabożeństwach, i przystępowania do Spowiedzi i Komunii św.
W I czwartek , 3 września - we wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża:
- od godz. 17.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.,
- o godz. 18.00 - Msza św. w intencji Rodzin naszej Parafii, o powołania do Służby Bożej w Kościele, oraz w intencji naszej Młodzieży uczącej się, studiującej i pracującej z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, z udziałem Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania i kontynuującej udział w studium bliższego przygotowania do małżeństwa.

W I piątek , 4 września:
- o godz. 7.40 - okazja do Spowiedzi św.
- o godz. 8.00 - Msza św. w intencji Czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego
- o godz. 8.30 - Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
- od godz. 17.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.
- o godz. 18.00 - Msza święta szkolna.

Po Mszy św., w kościele - spotkanie Lektorów, Ministrantów starszych i młodszych, Ich Rodziców, oraz kandydatów na ministrantów.

W I piątek - od godz. 9.00 - odwiedziny Chorych i Starszych Parafian z Sakramentami świętymi.
Proszę o zgłoszenie tych Osób w zakrystii.

W I sobotę , 5 września - we wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, zakonnicy:
- od godz. 7.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, okazja do Spowiedzi św. i modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi,
- o godz. 8.00 - Msza św. w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej i Członków Róż Różańcowych naszej Parafii.

W przyszłą niedzielę - rozpocznie się w Kościele - X Tydzień Wychowania.
W przyszłą niedzielę, 6 września – w pierwszą niedzielę miesiąca – przed kościołem - zbiórka ofiar na zadeklarowaną pomoc naszej Parafii, syryjskim Rodzinom z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.

W niedzielę, 13 września br. – przeżywać będziemy nasze Parafialne, Cielmickie Dożynki.
Uroczysta Msza św. dziękczynna w intencji Rolników naszej Parafii, Ich Rodzin, zostanie odprawiona o godz. 11.00.

W niedzielę, 20 września, o godz. 12.30 – podczas Mszy św. zostanie na nowo poświęcony odrestaurowany, zniszczony krzyż przy ul. Cielmickiej.

W niedzielę, 27 września, o godz. 12.30 - z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego - na Osiedlu „Ogrodnik” zostanie odprawiona Msza św., w 10 rocznicy poświęcenia tam krzyża.

Dziękuję mieszkańcom ul. Górnej, Bieruńskiej i Na Wzgórzu. za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję - w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Ziołowej i Małej.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”.
Zapraszam Parafian do udziału w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji.
Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w przedsionku kościoła.

Proszę o uzupełnienie opłat cmentarnych, zgodnie z regulaminem naszego parafialnego cmentarza.
Jest 50 grobów, których rezerwacja już upłynęła.
Informacje dotyczące ważności rezerwacji grobów można znaleźć na stronie internetowej parafii, w zakładce - cmentarz.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach tego roku.

WOLNE INTENCJE MSZALNE:
WRZESIEŃ  2020 r.: