XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
9.08.2020 r.

Dzisiaj - Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
Taki porządek Mszy św. niedzielnych obowiązuje w naszym parafialnym kościele w okresie wakacyjnym /lipiec, sierpień/.
W miesiącach letnich nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i Nieszporów o godz. 15.30.
W dzisiejszą niedzielę, 9 sierpnia - przypada w naszym kościele Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Wszystkich Parafian zachęcam do osobistego spotkania na modlitwie z Chrystusem obecnym w Najświętszej Eucharystii.
Adoracja Najświętszego Sakramentu - od godz. 13.00 – 18.00.
Adorację rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 12.00, a zakończymy o godz. 18.00 – modlitwą Litanii do Imienia Jezus i błogosławieństwem Sakramentalnym.
Kolekta dzisiejsza - jako specjalna, a także w przyszłą niedzielę – przeznaczone są na nasz kościół, szczególnie na renowację figury św. Jana Chrzciciela.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

Jutro, w poniedziałek - 10 sierpnia - w liturgii Kościoła obchodzić będziemy Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

We wtorek, 11 sierpnia - we wspomnienie św. Klary, dziewicy - o godz. 17.30 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

W czwartek - 13 sierpnia – przeżywać będziemy Dzień Fatimski:
- o godz. 18.00 - Msza św. w intencji Czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej
- o godz. 19.00 - Różaniec fatimski
- o godz. 20.00 - Nabożeństwo Eucharystyczne, procesja ze świecami z Najświętszy Sakramentem i błogosławieństwo lourdzkie
- o godz. 20.30 - Apel Jasnogórski.

W piątek, 14 sierpnia - we wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego:
- o godz. 9.00 - Msza św. z okazji Dnia Energetyka – w intencji Pracowników energetyki i Ich Rodzin – w dniu Ich święta, a zwłaszcza naszych Parafian, oraz za ++ Pracowników energetyki,
- o godz. 18.00 - wakacyjna Msza św. szkolna.
W tym dniu zapraszam Parafian na pielgrzymkowe spotkanie w Kalwarii Zebrzydowskiej – na Mszy św. o godz. 14.00. Dojazd indywidualny. Spotkanie na placu przed bazyliką o godz. 13.30.

W sobotę – 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
Jest to święto nakazane, kiedy jako wierzący katolicy mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św.!
Msze św. w tym dniu odprawione będą w naszym kościele - o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
Po każdej Mszy św. - błogosławieństwo wianków, ziół i kwiatów.
Kolekta tego dnia - przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła, szczególnie na renowację figury św. Jana Chrzciciela.
Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – przed pierwszą Mszą św.

Dziękuję mieszkańcom ul. Jedności za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję - jutro – w poniedziałek i piątek - o godz. 18.45 - proszę mieszkańców ul. Cielmickiej.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego”.
Proszę o uzupełnienie opłat cmentarnych, zgodnie z regulaminem naszego parafialnego cmentarza.
W miesiącu sierpniu nie ma Mszy św. w kolejne środy, o godz. 8.00.
W związku z sezonem letnim, pragnę przypomnieć o godnym stroju odświętnym obowiązującym w kościele podczas nabożeństw, zarówno dorosłych, młodzież i dzieci.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu sierpniu i wrześniu.

WOLNE INTENCJE MSZALNE:
SIERPIEŃ   2020 r.: