XII NIEDZIELA ZWYKŁA
21.06.2020 r.

Dzisiaj : - Msze św. w naszym kościele będą odprawiane: o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00.
- o godz. 12.00 - Msza św. w intencji Dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św., Rodziców, Rodzeństwa, Chrzestnych i Ich Rodzin,
- o godz. 15.30 - Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

Kolekta dzisiejsza, a także kolekta przyszłej niedzieli - przeznaczone są na potrzeby naszej parafii, naszego kościoła.
Dziś - przed kościołem – doroczna zbiórka ofiar na kwiaty do kościoła - z okazji Odpustu.
„Bóg zapłać !” za wszystkie ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i przekazywane na konto bankowe parafii.
Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

Jutro, w poniedziałek – w kościele - o godz. 18.45 – ostatni termin spotkania tych osób spośród starszej grupy Młodzieży, przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, które nie doniosły swoich dokumentów.

We wtorek : - o godz. 17.00 - okazja do Spowiedzi św. dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci – przed Odpustem i przed zakończeniem roku szkolnego,
- o godz. 17.30 - Nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio,
- o godz. 18.00 - Msza święta,

W środę, 24 czerwca obchodzić będziemy Patronalną Uroczystość naszego kościoła i Parafii – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
Wszystkich Parafian i Gości zapraszam w tym dniu na Mszę św. i Nabożeństwo ku czci św. Jana Chrzciciela.
Msze św. odprawione będą o godz. 8.00 i 10.00 ; Nabożeństwa - o godz. 8.45 i 10.45.
O godz. 8.00 - Msza święta w intencji wszystkich Parafian, Nabożeństwo
O godz. 10.00 - Msza św. z udziałem Dzieci i Młodzieży naszej szkoły i naszej parafii - z okazji zakończenia roku szkolnego, Nabożeństwo

W czwartek, 25 czerwca na godz. 9.00 - proszę Panów o pomoc w załadowaniu i wywiezieniu śmieci ze cmentarza.
- od godz. 17.00 - okazja do Spowiedzi św. dla Dorosłych i Młodzieży starszej – przed Odpustem i przed zakończenie roku szkolnego.

W piątek, 26 czerwca : - o godz. 9.00 - przedodpustowe odwiedziny Chorych z sakramentami św., /nie będzie odwiedzin chorych w miesiącu lipcu/,
- o godz. 17.00 - Msza św. i Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - przy krzyżu w lesie.

We wtorek i czwartek - posługą konfesjonału będzie służył również Ks. Andrzej Uciecha.

W przyszłą niedzielę, 28 czerwca, obchodzić będziemy w naszej Parafii – Uroczystość Odpustową ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
Obchody odpustowe rozpoczniemy już w sobotni wieczór – Mszą św. z Uroczystości Odpustowej - o godz. 17.00 .
Msze św. w niedzielę - odprawione będą o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 – Suma odpustowa w intencji Parafian. Suma zakończy się Procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
Zapraszam do udziału całą Wspólnotę Parafialną – Dorosłych, Młodzież i Dzieci.
Zapraszam Dzieci Maryi ze sztandarem, Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne w swoich odświętnych, pierwszokomunijnych strojach, Dzieci obchodzące I Rocznicę Pierwszej Komunii św., oraz Dziewczynki sypiące kwiaty.
O godz. 15.30 – odprawimy Uroczyste Nieszpory Odpustowe z Procesją.
Kazanie odpustowe wygłosi, i Sumę odpustową odprawi - Ks. Proboszcz Andrzej Kołek, Proboszcz Parafii Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Świerczyńcu.
W tym dniu nie będzie popołudniowej Mszy św.

W poniedziałek, po Odpuście - 29 czerwca - obchodzić będziemy Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
Msze św. w naszym kościele odprawione będą o godz. 8.00 i 18.00:
- o godz. 8.00 - Msza św. w intencji Ks. Proboszcza, z okazji imienin – w ofierze od Róż Różańcowych i Parafian. Bóg zapłać za dar modlitwy !
- o godz. 17.00 - na naszym cmentarzu - Nabożeństwo za Zmarłych Parafian i Duszpasterzy, z modlitwą różańcową i czytaniem zalecek za Zmarłych - które można składać w zakrystii.
- o godz. 18.00 - w kościele - Msza św. w intencji Zmarłych.

W niedzielę, 5 lipca - Msza św. o godz. 10.00 – zostanie odprawiona ku czci św. Krzysztofa w intencji wszystkich Kierowców naszej Parafii, z prośbą o szczęśliwą drogę, opiekę Bożą i błogosławieństwo.
Po Mszy św. - błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.

Dziękuję mieszkańcom ul. Górnej, Bieruńskiej i Na Wzgórzu za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O przedodpustowe sprzątanie kościoła, w poniedziałek, o godz. 18.45 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Ziołowej, Małej i Łęgowej .

Zapraszam Parafian w czasie wakacyjnym, do skorzystania z gościnności domów rekolekcyjnych naszej archidiecezji.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego”.

Proszę o uzupełnienie opłat cmentarnych - przedłużenie rezerwacji grobów - zgodnie z regulaminem naszego parafialnego cmentarza.

W związku z sezonem letnim, pragnę przypomnieć o godnym stroju odświętnym obowiązującym w kościele podczas nabożeństw, zarówno Dorosłych, Młodzież i Dzieci.
Porządek Mszy św. niedzielnych w okresie wakacyjnym /lipiec, sierpień/ w naszym parafialnym kościele będzie następujący ; godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
W miesiącach letnich nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i Nieszporów o godz. 15.30.

W kolejne niedziele po jednej Mszy św. odprawimy Nabożeństwo Eucharystyczne z aktualnymi intencjami. I tak w niedzielę 5 lipca - Nabożeństwo odprawimy po Mszy św. o godz. 8.00, 12 lipca – po Mszy św. o godz. 10.00, a 19 lipca - po Mszy św. o godz. 12.00, itd.

Ze względu na obowiązkową kwarantannę całej Kurii Metropolitalnej w Katowicach, która obejmuje też Księży Biskupów, zaplanowana Uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania Młodzieży naszej Parafii, w środę - 24 czerwca br. została odłożona na późniejszy termin.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu lipcu i sierpniu.

WOLNE INTENCJE MSZALNE:
LIPIEC 2020 r.:
19. niedziela, godz. 12.00
24. piątek, godz. 18.00

Porządek Mszy św. niedzielnych w okresie wakacyjnym /lipiec, sierpień 2020 r./ w naszym parafialnym kościele w Tychach – Cielmicach będzie następujący: godz. 8.00, 10.00 i 12.00.