UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
7. 06. 2020 r.

W dzisiejszą niedzielę - obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Dziś kończy się okres Spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej.
Msze św. niedzielne w naszym kościele od dzisiejszej niedzieli do końca czerwca br. będą odprawiane: o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00.
Msza św. o godz. 16.00 – będzie dzisiaj transmitowana przez internet po raz ostatni !
/link do transmisji : http://bit.ly/msza-cielmice/
O godz. 15.30 - Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Trójcy Przenajświętszej.

Dzisiaj, w pierwszą niedzielę czerwca obchodzimy też - Dzień Dziękczynienia Opatrzności Bożej.
Jest to dzień modlitwy, a także ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
Zbiórkę tę połączymy ze zbiórką ofiar przed kościołem, jako pomoc na rzecz syryjskim Rodzinom z Aleppo - w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.
Kolekta dzisiejsza i przyszłej niedzieli, w drugą niedzielę miesiąca – jako kolekta specjalna, przeznaczone są na potrzeby naszej parafii, naszego kościoła.
„Bóg zapłać !” za wszystkie ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i przekazywane na konto bankowe parafii.
Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
- w poniedziałek, 8 czerwca - św. Jadwigę, królową,
- w piątek, 12 czerwca - bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka, kapłanów i męczenników,
- w sobotę , 13 czerwca - św. Antoniego z Padwy.

We wtorek : - o godz. 16.30 - spotkanie organizacyjne dzieci i rodziców w związku z I rocznicą Pierwszej Komunii św.
- od godz.16.45 - okazja do Spowiedzi św. dla wszystkich !
- o godz. 17.30 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.
- o godz. 18.00 - Msza święta.

W czwartek, 11 czerwca br. – obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
W tym roku przeżyjemy tę Uroczystość udziałem we Mszy św., z przyjęciem Komunii świętej; udziałem w procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła po każdej Mszy św., przyjmując błogosławieństwo sakramentalne i adorując Najświętszy sakrament, dziękując Panu Jezusowi za Jego obecność, za Jego Najświętsze Ciało i Krew Przenajświętszą.
Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00.
Po każdej Mszy św. procesja wokół kościoła, modlitwa adoracyjna przy grocie lourdzkiej, odczytanie Ewangelii, modlitwy wstawiennicze, uroczyste Te Deum i błogosławieństwo sakramentalne.

Od godz. 13.30 - 16.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej modlitwy adoracyjnej.
Zapraszam do licznego udziału w tej - w tym roku inaczej przeżywanej Uroczystości - całą Wspólnotę Parafialną – Dorosłych, Młodzież i Dzieci.
Przez obecność i wspólną modlitwę dajmy świadectwo naszej wiary w rzeczywistą i prawdziwą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Kolekta w Uroczystość Bożego Ciała, przeznaczona będzie na nasze potrzeby parafialne.

Zapraszam wszystkich Parafian – Dorosłych, Młodzież i Dzieci do udziału w Nabożeństwach Eucharystycznych połączonych z procesjami z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, oraz czerwcową modlitwą do Najświętszego Serca Pana Jezusa – od piątku - po Uroczystości Bożego Ciała, do następnego piątku – Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będziemy odprawiać:
w niedziele - o godz. 15.30, w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek – o godz. 17.30, a w środę i sobotę - o godz. 8.30.

W piątek, 12 czerwca przeżywać będziemy Dzień Fatimski:
- o godz. 17.30 - Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja ze świecami z Najświętszy Sakramentem
- o godz. 18.15 - Różaniec fatimski i błogosławieństwo lourdzkie
- o godz. 19.00 - Msza św. w intencji Czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej
- o godz. 20.00 - Apel Jasnogórski.

W sobotę, 13 czerwca br., podczas Mszy św. o godz. 17.00 - dzieci klasy IV - obchodzić będą I rocznicę swojej Pierwszej Komunii św.
Msza św. będzie odprawiona według formularza niedzielnego.

Nauka Przedślubna w naszej parafii odbędzie się:
w sobotę , 13 czerwca br. od godz. 14.30 – 16.00 i w niedzielę , 14 czerwca br., o godz. 14.30 – 17.00.
/w łączności ze Mszą św./
Tegoroczna Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii odbędzie się w niedzielę 28 czerwca.
Dziękuję mieszkańcom Osiedla „Ogrodnik” za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O gruntowne sprzątanie kościoła i jego dezynfekcję - w tym tygodniu proszę Rodziców Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijnych.
Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego”.
Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu czerwcu i kolejnych miesiącach br.

Proszę o przedłużenie w kancelarii parafialnej, rezerwacji miejsc grobowych, których rezerwacja już upłynęła. Takich grobów na naszym cmentarzu jest jeszcze ponad 40 !
W związku ze zbliżającym się sezonem letnim, pragnę przypomnieć o godnym stroju odświętnym obowiązującym w kościele podczas nabożeństw, zarówno dorosłych, młodzież i dzieci.

W miesiącu maju:
Chrzest św. przyjęła: