V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
NIEDZIELA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
29.03.2020 r.

Dzisiejszą, V Niedzielę Wielkiego Postu, przeżywamy jako Niedzielę Krzyża Świętego.
Rozpoczynamy okres Pasyjny Wielkiego Postu – czas Męki Pańskiej.

Proszę o udekorowanie naszych domowych krzyży i tych przydrożnych – na terenie naszej parafii na czas ostatnich dwóch tygodni Wielkiego Postu.

Od czwartku, 26 marca 2020 r. - aż do odwołania - Msze św. w naszym kościele są odprawiane bez udziału wiernych.
Zachęcam Parafian do uczestnictwa we Mszach św. i Liturgii Wielkiego Tygodnia przez internet.
  • Dzisiaj : Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 16.00 - w miarę możliwości będą transmitowana przez internet; link do transmisji - https://youtu.be/betBLKIBLDw
    Od godz. 11.00 do 16.00 - możliwość indywidualnej modlitwy w kościele.
  • Proszę Parafian, aby zachować zamówione intencje mszalne.
    Proszę o zamawianie intencji mszalnych na następne tygodnie i miesiące.
  • W czasie odprawiania Mszy św. w kościele, zgodnego z porządkiem nabożeństw, proszę o wspólnotową, rodzinną modlitwę i włączenie się w liturgię przez uczestnictwo we Mszy św. transmitowanej w miwre możliwości przez łącze internetowe: https://youtu.be/betBLKIBLDw
    Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy w związku z zaistniałą sytuacją kwarantanny, dokonali w minionych tygodniach wpłat na konto bankowe parafii.
  • Jest możliwość składania ofiar w formie bezgotówkowej na konto parafii na pokrycie kosztów funkcjonowania i utrzymania kościoła, a także na pomoc syryjskim rodzinom – z dopiskiem „Aleppo” - które wspieramy materialnie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.
    Numer konta bankowego: 74 8435 0004 0000 0000 2570 0001
  • Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, za materialną pomoc, bez której nie możliwe jest utrzymanie parafii, pozbawionej w tym czasie epidemii, ofiar pieniężnych zwyczajowo składanych podczas niedzielnych i świątecznych Mszy św., liturgii Wielkiego Tygodnia, a także w ciągu tygodnia.
    Za zrozumienie - Wszystkim Parafianom dziękuję !
  • Już od ubiegłego poniedziałku, ze względu na czas letni – Msze św. w tygodniu wieczorem są odprawiane o godz. 18.00.
  • W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca kwietnia.
  • W I czwartek, 2 kwietnia:
    - od godz. 17.00 - 18.00 - indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu
    - o godz. 18.00 - Msza św. w intencji Rodzin i Młodzieży naszej Parafii.
  • W I piątek, 3 kwietnia:
    - od godz. 15.00 - 18.00 - indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu
    - o godz. 18.00 - Msza św.
  • W I sobotę, 4 kwietnia:
    - o godz. 8.00 - Msza św. w intencji Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, Niepokalanego Serca Matki Bożej i Członków Róż Różańcowych
  • W przyszłą niedzielę - VI Niedzielę Wielkiego Postu, w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, rozpoczniemy wraz z całym Kościołem obchód Wielkiego Tygodnia, czas męki i śmierci Pana Jezusa.
    Poświęcenie palm na początku każdej Mszy św.
    Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 16.00 - w miarę możliwości będą transmitowane przez internet ; link do transmisji - https://youtu.be/betBLKIBLDw
    Od godz. 11.00 do 16.00 - możliwość indywidualnej modlitwy w kościele.
  • Dziękuję mieszkańcom ul. Nadrzecznej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
  • Przychodząc na adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła możemy nabyć skróconą wersję naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, kartki świąteczne i świece „Caritas”– w formie paschału – na stół wielkanocny, książeczki do Liturgii Wielkiego Tygodnia i na Niedzielę Miłosierdzia Bożego, oraz „Gość Niedzielny”.
  • WOLNE  INTENCJE  MSZALNE:
    Kwiecień  2020 r.:
    12.  niedziela,  godz.  10.00  Wielkanoc