IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
NIEDZIELA RADOŚCI
22.03.2020 r.

Dzisiejsza, IV Niedziela Wielkiego Postu - to Niedziela Radości.

Dzisiaj: Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 16.00.
Od godz. 11.00 do 16.00 - możliwość indywidualnej modlitwy w kościele.
Kolekta dzisiejsza - przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – szczególnie na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego.

W przyszłą niedzielę – kolekta przeznaczona będzie na nasze potrzeby parafialne.

Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary, również te dodatkowe, kopertowe i przekazywane na konto bankowe parafii.

W środę , 25 marca - obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywaną jako Dzień Świętości Życia.
Po Mszy św. - modlitwa w intencji poszanowania świętości życia i Matek spodziewających się potomstwa.

W piątek, 27 marca:
- od godz. 15.00 - 18.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu
- o godz. 18.00 - Msza św. szkolna,

W piątek, 27 marca 2020 r. miało się odbyć coroczne nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Ze względu na czas kwarantanny jest to niemożliwe.
Łącząc się w tym dniu z Ojcem św. Franciszkiem modlącym się na Placu św. Piotra w Watykanie, prośmy Boże Miłosierdzie o ustanie epidemii, o potrzebne łaski, zdrowie duszy i ciała dla nas i całego świata, przyjmując błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W przyszłą, V Niedzielę Wielkiego Postu, którą obchodzić będziemy jako Niedzielę Krzyża Świętego, rozpoczniemy wraz z całym Kościołem obchód okresu Pasyjnego Wielkiego Postu – czyli czas Męki Pańskiej.
W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. poświęcone zostaną nasze domowe krzyże przyniesione do kościoła.
Proszę też o przyozdobienie na ten czas pasyjny naszych przydrożnych krzyży i kaplic.

Dziękuję mieszkańcom ul. Nadrzecznej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

O sprzątanie kościoła w poniedziałek, o godz. 18.15 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej /numery parzyste/.

Zachęcam do lektury skróconej wersji naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć kartki świąteczne i świece „Caritas”– w formie paschału – do liturgii paschalnej i na stół wielkanocny, książeczki do Liturgii Wielkiego Tygodnia i na Niedzielę Miłosierdzia Bożego, oraz broszury dotyczące duchowej adopcji dziecka poczętego.

Uczestnictwo we Mszach św. i Liturgii Wielkiego Tygodnia tylko przez internet.
Od czwartku, 26 marca 2020 r. - aż do odwołania  Msze św. w naszym kościele będą odprawiane bez udziału wiernych.
Zachęcam Parafian do uczestnictwa we Mszach św. i Liturgii Wielkiego Tygodnia przez internet.
Proszę Parafian, aby zachować zamówione intencje mszalne.
W czasie odprawiania Mszy św. w kościele, zgodnego z porządkiem nabożeństw, proszę o wspólnotową, rodzinną modlitwę i włączenie się w liturgię przez uczestnictwo we Mszy św. transmitowanej przez łącze internetowe https://youtu.be/betBLKIBLDw

Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach tego roku.

WOLNE INTENCJE MSZALNE:

Kwiecień  2020 r.: