I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
1 marca 2020 r.

Dzisiejszą, I Niedzielę Wielkiego Postu, przeżywamy wraz z całym Kościołem jako Niedzielę Trzeźwości.
Kościół zachęca wszystkich Wiernych do zachowania w Wielkim Poście wstrzemięźliwości i abstynencji od alkoholu, a także nakazuje powstrzymywać się od hucznych zabaw!
Dziś po każdej Mszy św. - odprawimy Nabożeństwo ekspiacyjne za wszystkie nasze grzechy i zaniedbania.

Dzisiaj :
  • o godz. 15.15 - odprawimy pierwsze Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi Ks. Łukasz Pasuto, wikariusz parafii św. Krzysztofa w Tychach.
  • o godz. 16.00 - popołudniowa Msza św.
Kolekta dzisiejsza - jest tak zwaną Jałmużną postną - to nasz materialny dar na rzecz ubogich, będącym zadośćuczynieniem za korzystanie z różnego rodzaju dyspens, których udziela nam Kościół w ciągu całego roku.

W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, kolekta, jako specjalna – przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, naszego kościoła, szczególnie na opłacenie ostatniej raty za wszystkie elementy nowego wystroju prezbiterium – ołtarza, ambony, chrzcielnicy, balasek, postumentu pod tabernakulum i podstawy pod figurę św. Jana Chrzciciela.
Dziękuję 215 Rodzinom, którzy przez dodatkową ofiarę, mają swój udział w tym dziele!
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

We wtorek:
  • o godz. 17.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio,
  • o godz. 17.30 - Msza św.
  • o godz. 18.15 - w salce - kolejne spotkanie katechezy dla dorosłych.
    Temat spotkania : Msza święta - pamiątką uobecniającą dziękczynieniem, ofiarą i ucztą.
W środę, 4 marca – obchodzić będziemy Święto św. Kazimierza, królewicza.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca marca.
W I czwartek, 5 marca:
  • o godz. 16.45 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych,
  • o godz. 17.30 - Msza św. w intencji Rodzin i Młodzieży naszej Parafii.
W I piątek, 6 marca:
  • o godz. 7.40 - okazja do Spowiedzi św.
  • o godz. 8.00 - Msza św. w intencji Czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego
  • o godz. 8.30 - Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • o godz. 15.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • o godz. 16.30 - okazja do Spowiedzi św.
  • o godz. 17.00 - zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu błogosławieństwem
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej; adoracja relikwii Krzyża św. - o godz. 18.00 - Msza św. szkolna.

W I piątek, po Mszy św. porannej - odwiedziny Chorych i Starszych Parafian z Sakramentami świętymi. Proszę o zgłoszenie tych osób w zakrystii.
Zalecki, wypominki za Zmarłych, za których modlić się będziemy podczas Nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali - można składać w zakrystii.

W I sobotę, 7 marca:
  • od godz. 7.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki, okazja do Spowiedzi św. i modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi
  • o godz. 8.00 - Msza św. w intencji Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej i Członków Róż Różańcowych.
W przyszłą niedzielę - II Wielkiego Postu - modlić się będziemy w intencji Misji świętych i Misjonarzy.
Przed kościołem – doroczna zbiórka na Krajowy Fundusz Misyjny.

Tegoroczne Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Cielmic – odprawimy w piątek, 27 marca , o godz. 19.00 , jako duchowe przygotowanie do naszych Wielkopostnych Rekolekcji.
Zachęcam Parafian do zapoznania się z terminarzem i zapraszam do udziału w rekolekcjach zamkniętych w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji w Brennej, Koniakowie, Kokoszycach i Panewnikach.
Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce, w przedsionku kościoła.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela”, „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa Niedzielnego”.

Dziękuję Panom za pomoc w załadowaniu i wywiezieniu śmieci ze cmentarza w minionym tygodniu.
Dziękuję mieszkańcom ul. Górnej, Bieruńskiej i Na Wzgórzu za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła w poniedziałek, o godz. 18.15 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców ul. Ziołowej i Małej.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach tego roku.

Proszę o przedłużenie w kancelarii parafialnej, rezerwacji miejsc grobowych, których rezerwacja już upłynęła. Takich grobów jest 57!

Tegoroczne Wielkopostne Rekolekcje Parafialne odbędą się w naszej Parafii od V Niedzieli Wielkiego Postu, 29 marca do środy 1 kwietnia 2020 r.
Rekolekcje Parafialne wygłosi Ks. Emanuel Pietryga, proboszcz parafii św. Jadwigi w Chorzowie, zaś Rekolekcje szkolne - Ks. Sławomir Tyburski, wikariusz parafii Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Tychach.

Wszystkich, którzy planują w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zapraszam do udziału w Parafialnym Dniu Skupienia dla Narzeczonych, połączonym z Nauką Przedślubną, okazją do Spowiedzi św. i wspólną modlitwą.

Dzień Skupienia odbędzie się w naszym kościele - w sobotę przed Niedzielą Palmową - 4 kwietnia br., o godz. 16.00, i w Niedzielę Palmową - 5 kwietnia br., o godz. 14.00.

WOLNE  INTENCJE  MSZALNE:
Marzec  2020 r.: