VI Niedziela Zwykła
16.02.2020 r.

Dzisiaj:
o godz. 15.30 - Nieszpory niedzielne
o godz. 16.00 - popołudniowa Msza św.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na archidiecezję.
W przyszłą niedzielę - kolekta na potrzeby naszej parafii.
Serdeczne „Bóg zapłać!” za wszystkie składane ofiary.

Okazja do Spowiedzi św. jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą św. i Nabożeństwem, a w niedziele – 20 minut przed pierwszą Mszą św.

We wtorek - o godz. 17.00 - Nabożeństwo do św. Ojca Pio.
Po Mszy św. – o godz. 18.15 - w kościele - spotkanie katechetyczne starszej grupy Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

W piątek - o godz. 17.30 - Msza św. szkolna.
Po Mszy św. - o godz. 18.15 - w kościele - spotkanie katechetyczne Młodzieży klasy VII i VIII przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

W sobotę, 22 lutego - obchodzić będziemy Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o Ojcu świętym Franciszku - Następcy Apostoła Piotra na Stolicy Rzymskiej.

W przyszłą niedzielę, 23 lutego br. - od godz. 11.00 do 16.00 - rozpoczniemy trzydniowe /niedziela, poniedziałek, wtorek/, Czterdziestogodzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Środą Popielcową i przed czasem Wielkiego Postu.

Dziękuję mieszkańcom ul. Cielmickiej za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
O sprzątanie kościoła – jutro, w poniedziałek, o godz. 18.15 i w sobotę, o godz. 8.45 – proszę mieszkańców osiedla „Ogrodnik”.

Zachęcam do lektury naszej gazetki parafialnej „Głos św. Jana Chrzciciela” i „Gościa Niedzielnego”.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w kolejnych miesiącach 2020 roku.

Proszę o przedłużenie w kancelarii parafialnej, rezerwacji miejsc grobowych, których rezerwacja już upłynęła.

Parafian zachęcam do udziału w rekolekcjach zamkniętych, w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji w Brennej, Koniakowie, Kokoszycach i Panewnikach.

Kurs fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgicznych odbędzie się w dniach 9 i 10 marca br. w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach, przy ul. Jordana 18. Początek o godz. 16.30.
Zapisy na kurs przyjmowane są drogą elektroniczną, przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej w Katowicach.