Artykuły
parafiacielmice.pl
Cudem nad cudami było przyjście na świat Jezusa Chrystusa w Betlejem, które to wydarzenie uroczyście wspominamy w te Święta Bożego Narodzenia.
Ale Cudem nad cudami jest też nowe przychodzenie na świat Bożego Syna do nas - do Swojej własności, podczas każdej Mszy świętej, kiedy za nas ofiaruje się Bogu Ojcu i przynosi nam łaskę zbawienia, stając się naszym pokarmem w Komunii świętej.
Aby pojąć te wielkie Cuda Bożej Dobroci dla nas, potrzeba prawdziwej, głębokiej wiary, czystości serca, gorącej miłości. Bo tam gdzie miłość wzajemna i dobroć, tam znajdziesz Boga Żywego.
Niech On – nasz Zbawiciel, zagości w sercu Każdego, niech napełni pokojem i radością każdą Rodzinę, niech wypełni nadzieją i ufnością, że dzięki Jego bliskiej obecności doświadczymy szczęśliwości doczesnej i wiecznej.
Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego Wszystkim Parafianom i Gościom - życzę obfitych Darów i Łask Bożego Dzieciątka, zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Ks. Proboszcz

Przedświąteczna Spowiedź święta :
Poniedziałek, 21 grudnia : od godz. 17.30 – 18.00
Wtorek, 22 grudnia : od godz. 17.00 – 17.30
Środę, 23 grudnia : od godz. 16.30 – 19.30
- od godz. 16.30 - Dzieci szkolne
- od godz. 17.00 - Młodzież i Dorośli
Czwartek - Wigilia, 24 grudnia :
- od godz. 8.00 - 8.30 i od godz. 10.00 – 13.00
W środę i czwartek - posługą konfesjonału będzie służył również Ks. Andrzej Uciecha.

WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA 2020
Zgromadzeni na czuwaniu w Wigilijny wieczór, módlmy się wspólnie za nasze Rodziny, aby Pan Bóg ochraniał nas i naszych bliskich, pobłogosławił nasze domostwa, mieszkania, rodzinne domy.

Módlmy się wspólnie:
Wszechmogący Boże, pobłogosław ten dom, to mieszkanie i spraw w swojej ojcowskiej dobroci, aby jego mieszkańcy cieszyli się zawsze zdrowiem duszy i ciała. Zachowaj wszystkich od zła wszelkiego, od lęku i trwogi. Napełni ich serca pokojem, łagodnością i życzliwą miłością, aby panowała wśród nich jedność i wzajemne niesienie sobie pomocy. Ześlij na nich Ducha Prawdy, pocieszenia i świętości, aby w Nim wielbili Ojca Przedwiecznego i naszego Pana Jezusa Chrystusa. A to błogosławieństwo + Ojca i + Syna i + Ducha Świętego, niech pozostanie na tym domu, w tym mieszkaniu i nad jego mieszkańcami teraz i na zawsze. Amen.

Rzymskokatolicka parafia
Narodzenia św. Jana Chrzciciela

ul. Targiela 145
Tychy 43-100
+48 32 219 60 34
Konto bankowe:
74 8435 0004 0000 0000 2570 0001

Jak do nas dojechać