Ważne wydarzenia w najbliższym czasie:
W piątek, 16 października, o godz. 19.00 – w salce katechetycznej – odbędzie się pierwsze. po przerwie związanej z epidemią – spotkanie w ramach studium bliższego przygotowania do małżeństwa Młodzieży rocznika 2002 i 2003 – naszych 18 i 17 – latków. Serdecznie zapraszam!

Nabożeństwa Różańcowe w miesiącu październiku w naszym kościele odprawiać będziemy:
- w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek - o godz. 17.30,
- w środę i sobotę - o godz. 8.30,
- w niedzielę - o godz. 15.15.

Zapraszam do wspólnej modlitwy Dorosłych, Młodzież i Dzieci.

W I piątek miesiąca , 2 października 2020 r.:
o godz. 18.15 - Msza św. szkolna - w intencji Pań Katechetek - w ofierze od Dzieci , które w czerwcu tego roku przystąpiły do Wczesnej i Pierwszej Komunii świętej i Ich Rodziców, z udziałem Dzieci przedszkolnych i klasy III, które w przyszłym roku mają przystąpić do Wczesnej i Pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej.
Po Mszy św. - w kościele - spotkanie informacyjne dla Rodziców Dzieci, które w maju przyszłego roku przystąpią do Wczesnej i Pierwszej Komunii świętej.

Zgodnie z prawem i tradycją Kościoła, miejscem przyjmowania Sakramentów św. jest kościół parafialny.
W związku z powyższym, dzieci i młodzież przystępują do I Spowiedzi i Komunii św. oraz Sakramentu Bierzmowania – nie we wspólnocie szkoły, do której uczęszczają, ale we wspólnocie parafialnej, do której należą z racji zamieszkania.

W związku z przygotowaniem Dzieci do Wczesnej Komunii św., pragnę przypomnieć wytyczne Instrukcji Konferencji Episkopatu Polski i naszego Ks. Arcybiskupa, które wskazują, iż właściwymi do przygotowania Dzieci do Wczesnej Komunii św. są tylko Małżeństwa Sakramentalne, i tylko Ci Rodzice, którzy uczestnicząc w życiu religijnym i sakramentalnym Parafii, będąc przykładem dla Wspólnoty parafialnej, będą też autentycznymi świadkami wiary wobec swoich Dzieci.

W środę, 7 października
O godz. 17.00 - Msza święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania Młodzieży naszej Parafii - przez Ks. Biskupa Grzegorza Olszowskiego.

W poniedziałek, 5 października:
- o godz. 19.00 - w kościele - próba Młodzieży przed Bierzmowaniem.

We wtorek, 6 października:
- o godz. 19.00 - spotkanie Świadków Bierzmowania - w kościele,
- o godz. 19.30 - próba Świadków i Młodzieży przed Bierzmowaniem,
- o godz. 20.00 - Spowiedź św. Młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania, Rodziców, krewnych i Świadków Bierzmowania.

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” organizuje po raz kolejny zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego RTV i AGD - pralki, telewizory, radia, komputery.
Przychody z tej akcji pozwalają na wsparcie polskich Misjonarzy prowadzących misje między innymi w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii.

W naszej parafii taka zbiórka przeprowadzona będzie w dniach od poniedziałku, 5. - do środy, 7 października 2020 r. do godz. 9.00.
Zużyty sprzęt elektroniczny można składać na posesji Pana Henryka Goldy – od strony ul. Jedności – na przeciw sklepu.

Rzymskokatolicka parafia
Narodzenia św. Jana Chrzciciela